E-Devlet ile Sigorta Sorgulama


E-Devlet ile Sigorta Sorgulama
E-Devlet ile Sigorta Sorgulama

E devleti kullanarak sgk, ssk, bağkur sigorta sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet, vatandaşların devlet ile ilgili bilgi edinme gibi işlerini İnternet üzerinden gerçekleştirme olanağı sağlamıştır. E-Devlet ile yurttaşlar işlemlerini sıra bekleme sıkıntısı olmadan rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. E-Devlet ile Sigorta Sorgulama ile sigortanızın ne zaman başladığını (ilk priminizin ne zaman yattığını), yatırılan sigortanın ne kadar prim üzerinden yatırıldığını, düzenli yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca E-Devlet ile sigorta sorgulama sayfasından sigorta prim sorgulama, sigorta sorgulama, SGK emeklilik sorgulama, 4A hizmet dökümü  sorgulama gibi işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet ile Sigorta Sorgulama
E-Devlet ile Sigorta Sorgulama

E-Devlet ile Sigorta Sorgulama işleminin tek zor yanı E-Devlet giriş bilgilerini öğrenmektir.E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 1 TL karşılığında öğrenebilirsiniz.Giriş bilgilerinden bir diğeri de T.C. kimlik numarasıdır.

Kişisel başvurularda şifreniz cep telefonunuza veya e-posta adresinize de gönderilir. E-Devlet ile sigorta sorgulama için E-Devlet giriş paneline şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra gönder düğmesine tıklayarak E-Devlet ile Sigorta Sorgulama sayfasına girmiş olursunuz. Yönlendirildiğiniz sayfada güncel sigorta sorgulama işlemlerinizi kenardaki menüde yer alan 4A borç durumu, 4B borç durumu ve 4C borç durumu bağlantılarına tılayarak yapabilirsiniz.Leave a Reply

Your email address will not be published.


*