E-Devlet ile Sigorta Sorgulama

E-Devlet ile Sigorta Sorgulama
E-Devlet ile Sigorta Sorgulama

E devleti kullanarak sgk, ssk, bağkur sigorta sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet, vatandaşların devlet ile ilgili bilgi edinme gibi işlerini İnternet üzerinden gerçekleştirme olanağı sağlamıştır. E-Devlet ile yurttaşlar işlemlerini sıra bekleme sıkıntısı olmadan rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. E-Devlet ile Sigorta Sorgulama ile sigortanızın ne zaman başladığını (ilk priminizin ne zaman yattığını), yatırılan sigortanın ne kadar prim üzerinden yatırıldığını, düzenli yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca E-Devlet ile sigorta sorgulama sayfasından sigorta prim sorgulama, sigorta sorgulama, SGK emeklilik sorgulama, 4A hizmet dökümü  sorgulama gibi işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet ile Sigorta Sorgulama
E-Devlet ile Sigorta Sorgulama

E-Devlet ile Sigorta Sorgulama işleminin tek zor yanı E-Devlet giriş bilgilerini öğrenmektir.E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 1 TL karşılığında öğrenebilirsiniz.Giriş bilgilerinden bir diğeri de T.C. kimlik numarasıdır.

Kişisel başvurularda şifreniz cep telefonunuza veya e-posta adresinize de gönderilir. E-Devlet ile sigorta sorgulama için E-Devlet giriş paneline şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra gönder düğmesine tıklayarak E-Devlet ile Sigorta Sorgulama sayfasına girmiş olursunuz. Yönlendirildiğiniz sayfada güncel sigorta sorgulama işlemlerinizi kenardaki menüde yer alan 4A borç durumu, 4B borç durumu ve 4C borç durumu bağlantılarına tılayarak yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*