e SSK Hizmet Dökümü

e SSK Hizmet Dökümü
e SSK Hizmet Dökümü

E-SSK Hizmet dökümü sistemi online sgk üzerinden yapılan şifresiz ssk sorgulama sonuçlarını görüntülemek için yapılır. Bu ssk hizmet dokümanı alındığında, sigorta başlangıç tarihi de öğrenilmiş olur çünkü buradaki bilgiler sigortası yapılan kişinin ssk ya da sgk işe ilk giriş gününden itibaren görünmektedir.

Çalışan her kişi sigortalı olarak iş yapmak zorundadır. Bunun kanunlarda açıkça yer almasına rağmen kimi işveren tarafından suistimal edilebilir. Bu gibi duruma maruz kalırsanız size en yakın sosyal güvenlik kurumu birimlerine müracaat etmelisiniz çünkü burada patron çalışanının hem sağlık sisteminden faydalanmasını engelliyor hem de geleceği ile oynuyor.

İşe girdiniz ve sigortam ödeniyor mu diye merak ediyor, ssk sorgulama yapmak istiyorsunuz. Yapacak olduğunuz işlem internetten e ssk hizmet dökümü almak olacak. Bu işlem tamamen ücretsiz ve şifresiz olarak sosyal güvenlik kurumunun altyapısından sağlanabiliyor. Geçmiş yıllarda sosyal sigortalar kurumunun internet bağlantısı kullanılıyordur. Artık ismin değişmesiyle birlikte kurumda da köklü değişiklikler yapıldı ve altyapıya ciddi yatırımlar gerçekleştirildi.

E SSK Hizmet dökümü uygulamasına sayfadaki bağlantıyı kullanarak girebilirsiniz. Girdiğinizde, her TC vatandaşında bulunan kimlik numarasını ve bilgileri girmeniz daha sonrada sorgulama yapmanız yeterlidir. Karşınıza gelen ekrandan da hizmet bilgisi alanından 4a hizmet dökümü almanız sonucunda ssk hizmet dökümünü görüntülemiş olursunuz.

SSK Hizmet Dökümü


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*