Kaç Gün Ssk Primim Var ?

Kaç Gün Ssk Primim Var
Kaç Gün Ssk Primim Var

Çalışılan sürenin toplamından oluşan sigorta prim sayısını, kaç gün ssk primim var sorgulaması yaparak öğrenebiliyoruz. Bunun için ssk hizmet dökümü almamız yeterli olacak. Peki şimdi her birimiz ayrı ayrı kaç gün ssk primim var öğrenelim.

Yaş ilerledikçe emeklilik hesaplama yapma sayısı da artıyor. Bunun içinde kaç gün ssk primim var öğrenmem gerek. Bu durumda yapacak olduğum iş, bunun cevabını bulmak. Kaç gün ssk primimin olduğunu sorgulamak istiyorsam esgm üzerinden bu bilgiye ulaşabilirim. İstersem ve e-devlet şifrem varsa e-devlet ile de kaç gün ssk primim var öğrenebilirim. Ama ben kolay ve şifresiz olduğu için kaç gün ssk primimin olduğunu tc no ile sorgulama yaparak öğreneceğim.

Esgm sayfasına geldiğimde benden tc kimlik numarası, aile sıra no, doğum tarihi gibi bana ait bilgileri yazmam isteniyor. Bunları eksiksiz ve doğru olarak belirtilen yerlere yazıyorum ve sorgula diyorum. Karşıma çıkan yeni ekranda hizmet bilgisi alanı yer alıyor. Eğer emeklilik işlemleri yapmak istesem, aynı alanda bu bilgilere de ulaşabilirim. Ben kaç gün ssk primim var onu öğrenmek istiyorum ve hizmet dökümü alanına giriyorum. Buraya girince, sigortalı olarak ilk işe girdiğim günden başlayarak aylık olarak son ssk ödemesine kadar bilgilerim yer alıyor. Bu bilgilerin en altında da toplam ssk prim gün sayısının kaç olduğu gösteriliyor.

Bu şekilde kolay yoldan ssk prim sorgulama yapabilirim ve sizde bunu yaparak sigorta geçmişini öğrenebilirsiniz. Burada yer alan işe giriş tarihimden ve toplam ssk gün sayısından emeklilik hesaplama da yapabilirim.

Kaç Gün


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*