Kolay Yoldan SSK Gün Sorgulama

Kolay Yoldan SSK Gün Sorgulama
Kolay Yoldan SSK Gün Sorgulama

Kolay yoldan ssk gün sorgulama, sigortasının kaç prim günü ile ödendiğini, kaç paradan sigortalı olduğunu öğrenmek isteyenler için ssk prim sorgulama işlemini sağlamaktadır. Kolayca yapılacak olan işlemler ile ssk gün sorgulama yapılarak sigortalı kişi ulaşmak istediği bilgilere ulaşabilir.

Günümüzde sigortalı çalışmayan sayısı geçmiş yıllara oranla azaldı. Şükür ki insanlar artık sigortalı olmanın öneminin farkındalar. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak başta olmak üzere emekliliğe varıncaya dek ssk sigortalısı olmak her vatandaş için bir avantaj. Çalışan kişiler, sigortam ödeniyor mu kaygısını gidermek için ssk gün sorgulama yaparak hizmet dökümünde sigorta primlerinin ödenip ödenmediğini görebilirler.

Kolay yoldan ssk gün sorgulama için sosyal güvenlik kurumu ssk sigorta sorgulama ekranı olan e-sosyal güvenlik merkezini hizmete sundu. Esgm olarak bilinen bu ssk sorgulama sisteminde ssk sigorta girişi olan herkes ssk gün sorgulama sonuçlarına erişebilir. Bunun için de TC kimlik no bilgilerini bilmesi yeterlidir.

Tc no ile ssk gün sorgulama sonuçlarını öğrenmek için esgm sistemine girince kimlik bilgilerini ekranda istenilen alanlara doğru olarak yazmalısınız. Daha sonra sorgula butonuna girdiğinizde yeni bir sayfanın açıldığını göreceksiniz. Bu açılan sayfada yer alan hizmet kısmından ssk gün dökümünüzü görebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*