Memur Hizmet Dökümü

Memur Hizmet Dökümü
Memur Hizmet Dökümü

Memur hizmet dökümü alarak sgk hizmet sorgulama işlemini gerçekleştirirsiniz. Emekli sandığı hizmet dökümü, 4C hizmet dökümü ve 4a ssk hizmet dökümü alarak devlet memuru hizmet dökümü sorgulama ve hesaplama yapabilirsiniz.

Memur Hizmet Dökümü nasıl alınır ? sorusuna cevap getirelim.

657 Numaralı kanun dahilinde ki memurlar birçok devlet kurumunda çalışmaktadır.Peki devlet memuru hizmet dökümü nasıl görüntüleyebilir bir bakalım…

Memur Hizmet Dökümü almak için 2 yol vardır. Biri daha çok kullanılan şifresiz Memur Hizmet Dökümü Sorgulama , diğer yöntem de E-Devlet ile Memur Hizmet Dökümü sorgulama işlemleridir.

1. Yöntem

Memur Hizmet Dökümü
Memur Hizmet Dökümü

Memur Hizmet Dökümü almak için SGK ‘nın sitesinden E-SGM bağlantısına tıklıyoruz. E-SGM bağlantısında karşımıza bir giriş formu çıkacak. Bu formda sizden istenen T.C Kimlik numarası, nüfusa kayıtlı olunan il, cilt numarası bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. En son güvenlik kodu kısımında resimdeki karakterleri ilgili kısıma yazarak sorgulayabilirsiniz. Bu bilgilerin tümü nüfus cüzdanınızda bulunmaktadır.

Açılan yeni sayfanın yan tarafında bulunan menüde 4C Hizmet Dökümü bağlantısına tıklayarak Memur Hizmet Dökümü sorgulaması yapmış olursunuz.

2.Yöntem

                E-Devlet ile Memur Hizmet Dökümü sorgulaması yapmak için önce Turkiye gov tr adresine bağlanıyoruz. Sayfanın en üstünde bulunan E-Hizmetler bağlantısına tıklıyoruz. Açılan yeni sayfada karşımıza bir çok kurum için yapılabilecek farklı sorgulama seçenekleri listelenmiş halde çıkıyor. Bu sayfa da SGK sorgulama ile ilgili kısmı bulduğunuz da 4C Hizmet Dökümü bağlantısına tıklıyoruz. Karşımıza giriş ekranı gelecektir. Giriş ekranına T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresini yaparak giriş yaptığınızda e-Devlet ile Memur Hizmet Dökümü sorgulama işlemi tamamlanmış olur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*