Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım
Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım

Emekli maaşı hesaplama ve sorgulama sayesinde emekli maaşının kaç para olduğunu merak eden ssk-sgk’lılar ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun yanıtını internetten kolayca bulabilirler. Devlet memuru ve özel sektör çalışanları emekli maaşı sorgulama işlemini kullanarak emeklilik durumunda kaç para emekli maaşı alacaklarını öğrenebilirler.

Ne kadar emekli maaşı alırım diye düşünen binlerce vatandaş bu işlemi internetten kolayca yapabilirler. SGK tarafından sunulan ve 4a-4c gibi ssk ve sgk sigortalılarının hizmetinde olan emekli maaşı sorgulama uygulamasını kullanarak emekli olmanız durumunda kaç para maaş alacağınızı öğrenme imkanına sahipsiniz.

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım
Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım

SSK’dan ne kadar emekli maaşı alırım konusunu incelemek için emekli maaşı hesaplama uygulamasına girdikten sonra T.C. kimlik numarası, ssk sicil numarası ve diğer kimlik bilgilerini ekranda belirtilen yerlere doğru biçimde girmek gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra sorgula dediğinizde ödenmiş olan sigorta primleriniz baz alınarak sgk, bağkur, ssk dan kaç para emekli maaşı alırımın yanıtını bulabilirler.

Emekli maaşı hesaplama yaparken unutmamanız gereken nokta alacak olduğunuz emekli maaşının ödenen sgk ve ssk sigorta prim tutarı üzerinden olacak olduğudur. Yani çalışma süresi boyunca asgari ücret üzerinden sigortalı çalıştıysanız emekli maaşı hesaplama asgari ücret üzerinden olacağı için düşük olacaktır. Bu nedenle çalıştığınız zaman zarfında mümkün olduğunca sigorta priminin aldığınız maaş üzerinden ödenmesine dikkat etmelisiniz. Aksi durumda ne kadar emekli maaşı alırım diye düşünürken ve yüksek maaş beklerken düşük emekli maaşı alabilirsiniz.

Emekli Maaşı Sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*