SGK İşe Giriş Tarihini Öğrenme

SGK İşe Giriş Tarihini Öğrenme
SGK İşe Giriş Tarihini Öğrenme

Artık İl Sigorta Müdürlükleri’ne gitmeden SGK işe giriş tarihini öğrenme gibi pek çok bilgiyi öğrenebilirsiniz. Emekli olma yaşınızı, emekliliğinize ne kadar süre kaldığını veya emeklilik için ödemeniz gereken prim miktarını internetten çok kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Resmi kurumlar internet aracılığı ile pek çok bilgiyi edinmenizi sağlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sigortalı çalışanlarına daha iyi hizmet verebilmek adına oluşturduğu internet sitesi de bilgi edinebileceğiniz web adresleri arasında bulunuyor.

E-SGM internet sitesine giriş yaptığınızda sizden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, aile cilt no, doğum tarihi ve nüfusa kayıtlı il/ ilçe bilgilerini eksiksiz bir şekilde yazmanız isteniyor. Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra alt tarafta gördüğünüz resimdeki güvenlik kodunu doğru bir biçimde yazarak sorgula sekmesini tıklamanız yeterli oluyor. Açılan sayfada hizmet bilgisi bölümünden 4A ya da 4B sistemini seçerek tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Yine bu tarz bilgilerinizi öğrenebilmeniz için E-devlet internet sitesini de kullanabilirsiniz. E-devlet şifresini ve kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubelerine başvuru yaparak çok cüzi bir miktar karşılığında şifrenizi almanız mümkün. Kimlik numaranızı ve e-devlet şifresini doğru bir şekilde girmeniz halinde, işe giriş tarihiniz, hangi iş yerinde ne kadar çalıştığınız ve ne kadar prim ödediğinizi çok kolay öğrenebilirsiniz.

SGK işe ilk giriş tarihini öğrenmek için tc kimlik numarasını kullanmanız yeterli olacaktır. Sorgulama sonucunda çıkacak olan hizmet dökümünde işe girdiğiniz tarihi görebilirsiniz.

SGK işe giriş


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*