Sigorta Gün Sorgulama

Sigorta Gün Sorgulama
Sigorta Gün Sorgulama

Çalışan ve ssk sigorta primleri ödenen bütün sgk’lılar kaç gün sigortalı olduklarını tc ile şifresiz ssk sorgulama yöntemi sayesinde öğrenirler.

Günümüzde bilgi alımı oldukça kolaylaştı. Eskiden ssk müdürlüklerine gidip dilekçe doldurmak ve teslim etmek için 1 günümüz giderken artık e-bildirim sistemiyle sgk’ya gitmeden internetten dilekçe başvurusu yapabiliyoruz.

Buna paralen olarak sigorta durumumuz hakkında merak ettiğimiz bilgileri de internet sayesinde sorgulama yaparak öğrenebilne şansına sahibiz.

Sigorta Gün Sorgulama
Sigorta Gün Sorgulama

Ssk sigorta gün sorgulama da internetten yapılan işlemlerden yalnızca biri. Sgk nın vatandaşa sunduğu bu kolaylık sayesinde ssk prim gün sayısının kaç gün olduğunu kolayca öğrenebiliriz.

Sigorta gün sorgulaması yapmak için tc kimlik no bilmek yeterli. Sitemizde linki bulunan e-sgk uygulamasına girip esgm sorgulama sayfasına ulaşın. Burada yapacak olduğumuz işlem sgk sorgulama işlemidir. Tc kimlik no ve bilgileri doğru olarak yazıp sorgula diyoruz.

Açılan sayfadaki sağ tarafta hizmet bilgisi yazan alan giriyoruz. Bu girdiğimiz alan aynı zamanda ssk hizmet dökümü alınan alandır. Sigortalılık durumumuzu (4a,4c) seçtiğimizde sigorta sorgulamanın hizmet dökümü sayfasına gelmiş oluruz.

Hizmet dökümü sayfasında yer alan ssk primlerinin toplamı sigorta gün sorgulama sonuç bilgilerinin yer aldığı bölümdür. Vatandaşlık numarasıyla bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sigorta Gün Sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*