Sigortalı Çalışmak

Sigortalı Çalışmak
Sigortalı Çalışmak

Her çalışanın yasal hakkıdır sigortalı çalışmak. Eskiden ssk primini nakit olarak almak isteyenler bile artık sigortasının yapılmasını istiyor.
Evet ahali, ssk primi ödenerek sigortalı çalışmak günümüzün en akıllı yatırımı diye düşünüyorum. Bunun sebebi ise hem sağlık hem hastaneden ücretsiz yararlanmak ve emeklilik için ilk adım olması.

Geçmişte çalışanlar sigortanın öneminden bi habet oldukları için sigorta priminin ssk’ya ödenmesi yerine kendilerine verilmesini talep ediyordu. 3 kuruş fazla paranın peşine düşmek ya da ihtiyaç sahibi olduğu için bu uygulamaya başvuruluyor olabilir. Ne olursa olsun kesin olan tek şey ssk primi yaptırmayanların pişmanlığı.

Sigortasız çalışıp yaş ilerledikçe düşünce daha acımasız olur ve keşkeler başlar. Birlikte işe başladığınız arkadaşın emeklilik hesabı yaparken senin daha 10 sene çalışman gerektiğini düşünsene. Can sıkıcı bir durum. Diğer nokta da sağlık ve hastanenin ücretsiz olması. Sigortalı çalışan rahatlıkla her hastaneye giderken sugortasız çalışan kaç para ödeyeceğinin hesabını yapar.

Siz siz olun işe başlarken sigortanızı yaptırın.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*