SSK Dökümü

SSK Dökümü
SSK Dökümü

SSK Hizmet dökümü sorgulaması ile Ssk dökümü bilindiği üzere sigorta primi yatanlar ya da mevcut hizmet bilgilerini döküm olarak almak isteyenler için Sgk tarafından sunulan bir sorgulama hizmetidir. Ssk dökümünde yer alan bilgiler, prim sahibi olan kişinin sigorta kayıtlarında yer alan hizmet süresi ile alakalı verilerdir. Bu veriler ışığında sigorta başlangıç tarihinden emekli olmak için gereken hizmet primine kadar öğrenmek mümkün. Ssk dökümü, Sosyal Güvenlik Kurumu ile vatandaş arasında gerçekleşen etkileşimin en büyük örneklerinden biridir. Çalışan kesim işe giriş tarihlerini ya da sigortalı mıyım sorusunun cevabını en kısa sürede ssk dökümü sorgulama yaparak öğrenebilirler.

Hizmet sorgulaması sonuçlarına ulaşmak için iki yöntem geliştirilmiştir. Bunlardan ilk Sgk tarafından vatandaşların kullanımına sunulan e-sgm hizmet bilgisidir. Burada tc ile ssk dökümü almak mümkündür. En kısa yol e-sgm hizmet dökümü olduğu için genel olarak vatandaşlar bu yöntemi kullanmaktadır. Sgk’nın altyapısı kullanıldığı için güvenli olarak ssk dökümü sorgulaması yapılabilir.

Bir diğer yöntem ise e-devlet üzerinden şifreli olarak yapılan ssk dökümü sorgulamasıdır. Bu işlemde adından da anlaşılacağı gibi e-devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. E-devlet şifresini nereden alabilirim ya da kaybolan e-devlet şifresi nasıl alınır gibi soruların cevapları oldukça basittir. E-devlet sistemine giriş yapmak için lazım olan şifreyi PTT şubelerinden alabilir ya da kayboldu ise yenileyebilirsiniz. E-devlet ile ssk dökümü almak için sisteme giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu’nun e-devlet uygulamasına girmek gerekmektedir.

Şifresiz ssk dökümü almak için tc no bilgilerini Sgk bünyesinde yer alan sorgulama ekranına girip hızlı bir şekilde ssk dökümünü görüntüleyebilirsiniz. Bu alana ulaşmak için gereken bağlantı sayfamızda yer almaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*