SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?

SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?
SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Ssk sorgulama nasıl yapılır birlikte tc no ile şifresiz ssk sorgulama yaparak görelim. Birçok kamu ve özel sektör çalışanı farklı meraklardan ya da kaygılardan dolayı SSK sorgulama nasıl yapılır, sorusunu sormaktadır. Sanılanın aksine bu işlem, kimlik bilgileri ile kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Sigortalı işçi çalıştırmak günümüzde zorunlu olsa da, kimi işletmeler bu konuda ihmalkâr davranabiliyor. Bu gibi durumlarda tabiiki mağdur olan taraf çalışanlar oluyor. Primler yatıyor mu, yatmıyor mu, düzenli yatıyor mu, işe girişim yapıldı mı, maaşa göre mi, yoksa asgari ücrete göre mi yatıyor, gibi sorular kafanızı sürekli kurcalıyorsa, sizi biraz rahatlatalım.

SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?
SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?

 

Prim sorgulamak eskiden olduğu kadar zor değil. Kimlik bilgilerinizle istediğiniz an SGK’ nın web sitesine girerek, kontrolünü yapabilirsiniz. SSK sorgulama ‘sı yaparak, hem primlerinizi takip edebilir, hem kalan gün sayınızı öğrenebilirsiniz. Emeklilik hesaplaması da SSK sorgulamasıyla elde edilen bilgiler ile gerçekleştirilmektedir. SSK Sorgulama nasıl yapılır, diyorsanız buyrun;

Şifresiz SSK sorgulama ‘sı yapmak için önce SGK’nın sitesine girip oradan esgm bağlantısına giriyoruz.Burada karşımıza çıkan formda T.C kimlik no, nüfusu kayıtlı olunan il, cilt no, doğum yılı girildikten sonra güvenlik kodu bölümünde ki resimde yazan karakterleri(harf,rakam) güvenlik kodu kutusuna doğru bir şekilde girip sorgula düğmesine tıkladığımız zaman sisteme giriş yapmış oluruz.

Giriş sayfasındaki formda istenen tüm bilgiler nüfus cüzdanınızda mevcuttur.

Giriş yapıldıktan sonra karşımıza çıkan ekranın sağ tarafındaki menüde “Hizmet Bilgisi 4A”ya tıkladığımızda Şifresiz SSK Sorgulma ‘sı işlemi tamamlanmış olur.Yeni açılan sayfa SSK Hizmet Dökümü bilgilerini içermektedir.

Elimden geldiğince SSK sorgulaması nasıl yapılır anlatmaya çalıştım. Hizmet dökümünüzün iyi haberler vermesi dileğiyle…


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*