SSK Sorgulama Yapmak İstiyorum

SSK Sorgulama Yapmak İstiyorum
SSK Sorgulama Yapmak İstiyorum

Ssk sorgulama yapıp sgk ssk prim gün sayısı hesaplama ve ssk işe ilk giriş tarihini öğrenmek isteyenler ssk sorgulama yapmak istiyorum isimli makalemizi inceleyerek tc kimlik bilgileriyle ssk sorgu sistemini öğrenebilirler.

Çalışan kesimin çoğunluğu ssk sorgulama konusunda bilgi sahibi olmasına rağmen sorgulama detaylarına hakim değiller. Ssk sorgulama sadece sigortanızın yapılıp yapılmadığıyla ilgili değildir. Ssk sorgulama yaptığınızda sosyal güvenlik kurumu olan SGK’ya sizin kaç para brüt maaş üzerinden sigortalı çalıştığınızın bildirildiğini de görüntüleyebilirsiniz. Bu da brüt ssk prim tutarı alanında görünmektedir. Bu bilgi ileride emeklilik için oldukça önemli noktadır. Eğer ssk sorgulama yapınca asgari ücretten sigortanızın ödendiğini görürseniz ve maaşınızın asgari ücretten yukarıda ise iş veren tarafından sigortanız eksik ödeniyor demektir. Bu durumda ileride mağdur olacak olan sizlersiniz.

Ssk sorgulama yapmak için online sosyal güvenlik merkezi birimi olan esgm alanına giriş yapmak gerekiyor. Buraya girdiğinizde tc kimlik numarası ve bazı hüviyet bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgileri ilgili yerlere eksiksiz olarak girip sorgula dediğinizde ssk sorgulama sonuçlarını hizmet dökümü biçiminde öğrenebilirsiniz.

Ssk sorgulama uygulaması e devlet ile de yapılmaktadır fakat şifre istediği için herkes bu sistemi kullanmaz. Bunun yerine şifresiz ssk sorgulama yaparak ssk prim dökümünüze ulaşabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*