TC No ile SSK Sorgulama

TC No ile SSK Sorgulama
TC No ile SSK Sorgulama

Tc kimlik no ile ssk sorgulama yaparak ssk prim sorgu sonuçlarını öğrenebilir ve sgk işe giriş tarihi öğrenme konusunda bilgi alabilirsiniz. Sigorta girişiniz yapıldıysa ya da ssklı olarak çalışıyorsanız bu işlemi şifresiz gerçekleştirebilirsiniz.

Ssk sorgulama, vatandaşların internet üzerinden devletin resmi kurumları arasında yaptıkları en yaygın işlemdir. Ssk sorgulama yapmak için bir kaç metot vardır. Bunlar, tc no ile ssk sorgulama, e devlet ile ssk sorgulama, sicil no ile ssk sorgulamadır. Bizim konumuz, tc no ile ssk sorgulama olduğu için bu konu hakkında bilgi sunacağım.

TC No ile SSK Sorgulama
TC No ile SSK Sorgulama

Tc kimlik numarası 11 hanelidir ve her vatandaşa özel numaralardır. Esgk üzerinde yer alan esgm sistemine giriş yapıldıktan sonra ssk sorgulama menüsü karşımıza çıkar. Burada bizden kimlik numaramızı, aile sıra numaramız gibi bilgiler istenilir. Bu bilgiler girilip sorgula dendiğinde ssk sorgulama sonuçlarına bir adım kalmış demektir. Açılan sayfadaki hizmet bilgisi alanına giriş yapıldığında sizden 4a ya da 4c ssk sorgulama sonucunu öğrenmeniz için menüden seçiminiz istenir. İlgili olanı seçtiğinizde ssk sorgulama sonuçları ssk hizmet dökümü olarak karşınıza çıkacaktır.

Buradan toplam kaç ssk prim günüm var, ssk sorgulama, ssk hizmet dökümü, sigortalı mıyım, emekli oldum mu, ne zaman emekli oluyorum gibi sorular için cevapları bulmanız kolaylaştırılır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*