Tc SGK Sorgulama

Tc SGK Sorgulama
Tc SGK Sorgulama

Tc sgk sorgulama yapmak için vatandaşlık numarası yani tc no yeterlidir. Sgk hizmet dokümanı sorgulaması şifresiz.
Çalışan ya da çalışmayan herkes tc sgk sorgulama yapabilirler, yeter ki sigorta girişleri olsun. Sfk işe giriş bildirimi yapılanlar da bir sonraki ay tc sgk sorgulama uygulamasından yararlanabilir.

Tc SGK Sorgulama
Tc SGK Sorgulama

Tc sgk sorgulama yapmak için esgk uygulaması olan e-sgm hizmet sorgulama paneline girmeliyiz. Burada bizden istenen kimlik numarası ve diger bilgileri kutucuklara yazıp sorgula dediğimizde ilk adımı atmış oluruz.

Sorgula dedikten sonra hizmet bilgisi bölümüne girip statü seçmemiz gerekiyor. Eğer ssk yani sgk 4a sigortalısı isek 4a hizmet bilgisi, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan devlet memuruysak da 4c hizmet bilgisi alanına girmemiz gerekiyor. Seçimi yapıp giriyoruz ve Tc sgk  sorgulama sonuçları doküman halinde ekrana getirilmiş oluyor.

Sgk hizmet dökümünü gördüğünüzde sgk prim sayısı, sgk gün dökümü, sgk işe giriş tarihi, ilk ödenen sgk prim tarihi ve son ödenen sgk sigortası hakkında sosyal güvenlik kurumu dökümlerine ulaşabilirsiniz. Üstelik bütün bu sorgulamaların tümü tc no ile şifresiz olarak yapılabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*