Emekli Oldum mu?

Emekli Oldum mu?
Emekli Oldum mu?

Emekli oldum mu sorusu bir çok ssk ve sgk primi ödeyenin ileri dönem sorusudur. Sgk ve ssk emeklilik sorgulama hesaplama işlemlerini prim bilgilerini biliyorsanız öğrenebilirsiniz.

Çalışma hayatının temposunda emeklilik zamanının yaklaştığı döneme girdiğimizde, aklımıza gelen ilk sorulardan biri de ne zaman emekli olabilirim sorusudur. Emekli oldum mu diye merak eden çalışanlar bu sorunun cevabını emeklilik hesaplama yapıp öğrenmek de mümkün. Sigorta prim bilgilerini bilmek ve sisteme giriş yapmak emekli oldum mu sorusunun yanıtını bulmanıza yeterli olacaktır.

Emekli Oldum mu?
Emekli Oldum mu?

Ne zaman emekli olabilirim uygulaması sayesinde emekli oldum mu olmadım mı sorularının yanıtını alabileceksiniz. Sgk ssk emeklilik sorgulama ve hesaplama yapanına girdiğinizde kişisel bilgilerinizi yani tc kimlik vatandaşlık numarasını girmeniz istenmemektedir. Daha sonra ssk sorgulama yaparak almış olduğunuz ssk hizmet dökümünde (sayfalarımızda ssk hizmet dökümü ile ilgili makaleleri bulabilirsiniz) yer alan sigorta başlangıç tarihi, toplam sgk ssk prim sayısı, varsa malullük, askerlik, yurtdışı gün sayısı bilgilerini girmeniz istenmektedir. Bütün bu alanları doldurduktan sonra gönder butonu yardımıyla emekli oldum mu sorusunun yanıtı karşınıza çıkacaktır.

İnternetten emeklilik sorgulama uygulaması sayesinde çalışan ya da emekli olmak için gereken şartları karşılayanlar iyi bir sorgulama sonucunda tarih ve gün bilgilerine kadar ne zaman emekli olabileceklerini öğrenebilirler. Bütün bu işlemleri online olarak Sosyal Güvenlik Kurumu hesaplama ve sorgulama sayfası aracılığıyla yapabilirsiniz. Sayfamızda ilgili bağlantıya girerek emeklilik sorgulama sonucunu öğrenebilir ve emeklilik hesaplama yapabilirsiniz.

Emekli Oldum mu


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*