Genel Sağlık Sigortası Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası Sorgulama
Genel Sağlık Sigortası Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası Sorgulama (GSS) işlemini, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun web sitesine girerek yapabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası Sorgulama işlemi ile GSS Prim sorgulama ve borç sorgulama işlemini yaparak ödemeniz gereken bir borç olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Genel sağlık sigortası, sigortasız vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını amaçlayan hizmettir. Genel sağlık sigortası primleri ödenerek geçerliliği olan bu işlem sosyal güvencesi olmayan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için zorunludur.

 

Genel sağlık sigortası sorgulama için SGK’nın resmi internet sitesine girdikten sonra Online Tahsilat kısmından Sorgu Türünü, Sorgu Tipi, Sicil No ve güvenlik bilgisi bilgilerini eksiksiz girerek yapabilirsiniz. Böylelikle prim sorgulama, borç sorgulama işlemlerini de yapmış olacak ve genel sağlık sigortası borç sorgulama işlemini tamamlayabileceksiniz.

Ayrıca eğer borcunuz var ise yine aynı sistem üzerinden bu borcu ödeyerek ortadan kolaylıkla kaldırabilecek ve işleminizi gerçekleştirip tamamlayabileceksiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*