Kredi Kartıyla SGK SSK Prim Borcu Ödeme

Kredi Kartıyla SGK SSK Prim Borcu Ödeme
Kredi Kartıyla SGK SSK Prim Borcu Ödeme

Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan sgk ssk prim borçlarınızı kredi kartı kullanarak ödeyebileceğinizi biliyor muydunuz? Sigorta prim borcunu ödemek için online tahsilat uygulamasını kullanmanız yeterlidir.

SGK’nın online hizmetler konusunda ne kadar ilerleme kaydettiğini hepimiz yaşayarak biliyoruz. Gerek masaüstü gerekse mobil sgk uygulamaları sayesinde vatandaş bir çok bilgi ve hizmete sorunsuzca ulaşıp işlemlerini kısa sürede halledebiliyor. Yeni uygulamalardan biri de kredi kartıyla sgk ssk prim borcu ödeme hizmetidir. Web ödemeleri sistemi sayesinde prim borcunu ödemek isteyenler kredi kartını kullanıp ödeme yapabilirler.

 

Kart ile Prim Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi Kartıyla SGK SSK Prim Borcu Ödeme
Kredi Kartıyla SGK SSK Prim Borcu Ödeme

Sayfamızda bulunan sgk internet tahsilat bölümüne girdiğinizde sizden ilk önce sgk prim borç sorgulama yapmanız istenmektedir. Buradaki kategoriler şu şekildedir.

Tahsilat Türü;

  1. 4A İşveren Ödemeleri
  2. 4B Sigortalı Ödemeleri
  3. Diğer ödemeler

Bu 3 tahsilat sorgu türünden bağlı olduğunuzu seçin. Daha sonra tahsilat tipi menüsünden,

  • İşveren cari dönem ödemeleri
  • İşveren geçmiş dönem ödemeleri
  • İşveren 6111 borç yapılandırmaları
  • 4A tarım 2925 prim borcu ödemeleri

Birini seçip işleme devam ettikten sonra sgk ssk sicil no bilgilerinizi girin ve güvenlik kodunu da yazarak borç sorgulama yapın.

SGK SSK Prim borç sorgulama yaptıktan sonra ekranda borcunu görüntülenecek ve ödeme yapmanız için menü çıkacak. Bu menüden kredi kartınızı kullanarak geçmiş dönem ya da mevcut dönem sgk ssk  bağkur prim borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Kartla ödeme


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*