Mesajla SSK Sorgulama

Mesajla SSK Sorgulama
Mesajla SSK Sorgulama

Cepten kısa mesajla (sms) ssk sorgulama yapıldığını biliyor muydunuz? Sigortalı mıyım diye düşünenler ya da toplam ssk prim sorgulama sonuçlarını öğrenmek isteyenler telefondan mesaj göndererek bilgi sahibi olabilirler.

Bilgi çağında yaşamanın en güzel faydalarından biri de, öğrenmek istediğiniz verilere ulaşmada sağladığı kolaylıklar. Türkiye’de vatandaşla en çok içli dışlı olan devlet kurumu Sosyal Güvenlik Kurumu yani SGK’dır. Gerek sağlık hizmetleri gerekse de emeklilik işlemlerinde vatandaşlar SGK ile muhatap olurlar. Bu da Sosyal Güvenlik Kurumu’nu daha iyi ve hızlı hizmet etmek için yeni arayışlara sürüklüyor.

SGK, sürekli kendini yenileyen ve hizmet standartlarını arttıran kurumların başında geliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu, yaklaşık 1 senedir cepten kısa mesaj göndermek suretiyle ssk sorgulama sonuçlarını öğrenmeye olanak sağlıyor. Bunun için ise yapılması gerekenler oldukça basit.

Cepten ssk sorgulama yapmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelip yeni bir sms oluşturun. PT yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı ve kimliğin arka tarafında bulunan aile sıra numarasını yazın ve 5502 numarasına bu mesajı gönderin. İşte hepsi bu kadar. Bu kısa mesajı gönderdikten sonra ssk sorgulama sonuçları cebinize mesajla gelecektir ve ssk işe giriş tarihi ve toplam ssk prim sayısı bilgilerinizi öğrenmiş olacaksınız.

Mesajla SSK Sorgulama
Mesajla SSK Sorgulama

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*