Muayene Katılım Payı Sorgulama

Muayene Katılım Payı Sorgulama
Muayene Katılım Payı Sorgulama

Ayakta, yatarak tedavi olduğunuzda küçük bir miktar muayene katılım payı ödemek gerekmektedir. Bu katılım payını, cep telefonundan mesaj atarak sorgulama yapabilirsiniz.

Muayene katılım payı, Sosyal Sigortalar ve GSS Kanunu’nda sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için, genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olduğu kişiler tarafından ödenecek tutar olarak belirtilmektedir.

Muayene katılım payı uygulanacak sağlık hizmetleri aşağıdaki gibidir.

  • a) Sağlık Bakanlığı tarafından sözleşme imzalanmış, görevlendirilmiş ve yetkilendirilmiş aile hekimleri hariç olmak üzere ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi katılım payı,
  • b) Ayakta tedavide sağlanan ilaçlar,
  • c) Vücut dışı protez ve ortezler,
  • d) Yardımcı üreme yöntemi tedavileri

Muayene katılım payı ücreti kaç paradır?

Muayene olduğunuzda ödemeniz gereken muayene katılım parası 5 lira ile 12 lira arasında değişmektedir. Bu da tedavi gördüğünüz poliklinik ile alakalıdır.

Cep telefonuyla muayene katılım payı borcu sorgulamak için MPAY yazın, boşluk bıraktıktan sonra TC no ve aile sıra no bilgilerini yazın ve 5502 numarasına sms mesajı olarak gönderin.

SGK’ya gönderilen bu mesaj sonucunda telefonunuza tarih de belirtilmek kaydıyla muayene katılım payı borcunuz mesaj olarak gelecektir.

Muayene Katılım Payı Sorgulama
Muayene Katılım Payı Sorgulama

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*