SGK 4A Hizmet Dökümü

SGK 4A Hizmet Dökümü
SGK 4A Hizmet Dökümü

Sgk 4a hizmet dökümünü alıp ssk sorgulama yapabilir, sigortam ödeniyor mu sorusunun yanıtını şifresiz ve tc no ile bulabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan herkesin sigortalı olması koşulunu belirtmesine rağmen kimi hak hırsızları işçisine sigorta yapmamakta. Ne acıdır ki günümüzde böyle kötü işverenler de var. Sigortalı diye işe girip aylar sonra sigortasının olmadığını ya da sahte işyeri olduğu için sigortanın iptal edildiğini duyuyoruz. Bunun en güncel örneği de, geçtiğimiz günlerde sgk müfettişlerinin uygulaması sonucu 400 küsür işyerinin sahte olduğu ve burada çalışanların sigortalarının iptal edildiği konu. Çalışanların hiçbir suçu olmamasına rağmen maalesef ki sigortaları iptal oldu.

SGK 4A Hizmet Dökümü
SGK 4A Hizmet Dökümü

Sgk hizmet dökümünü kontrol etmek çalışanlar için bu ve benzeri durumlarda kalmamak için önemlidir. Özel sektörde çalışanlar da eskiden ssklı iken günümüzde sgk 4alıdır. Bu kodlar kafanızı karıştırmasın. Sgk 4a hizmet dökümü alınca ssk sorgulama yapmış olursunuz.

4a dokümanında, sgk kayıtlarınızın dökümü bulunmaktadır. İşe ne zaman girdiniz, kaç yıldır aynı iş yerinde çalışıyorsunuz, daha önce sigortalı çalıştığınız süreler, toplam ödenen sgk ssk sayısı, ssk sgk prim sorgulama ve daha birçok ayrıntı sgk 4a hizmet dökümünde yer almakta ve vatandaşın öğrenmesine imkan sağlanmaktadır.

Tc no ile sgk 4/a hizmet dökümü bilgisini öğrenmek için esgk’nın online sosyal güvenlik merkezine giriyoruz. Burada kimlik bilgilerimizi girmemiz istenir. Doğru rakamlar girildikten sonra da sorgula dememiz yeterli. Bu sayede yeni oluşan sayfa, kişisel sgk sayfamız olarak karşımıza çıkıyor. Sağ üst köşede tc kimlik numaranızı görebilirsiniz. Menüden hizmet bilgisine ulaşın ve 4a hizmet bilgisi yazan alana tıklayın. Açılacak olan sayfada tüm sigorta geçmişini, sgk prim sayısı, sgk işe giriş tarihi, sgk işten çıkış tarihi, toplam sigorta gün dökümü gibi sigorta sorgulama verilerini görebilir, isterseniz de yazdırabilirsiniz.

SGK 4A Hizmet Dökümü


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*