SGK Hizmet Kişi Bilgisi Sorgulama

SGK Hizmet Kişi Bilgisi Sorgulama
SGK Hizmet Kişi Bilgisi Sorgulama

Sgk hizmet kişi bilgisi sorgulama yapıp toplam sgk prim sorgulama sonuçlarını öğrenir ve sigortalımıyım sorusunun yanıtını sgk sayesinde alırsınız. Sgk hizmet dökümü almak için yeni sistemde kişi bilgisi sorgulama yapılmaktadır. Bu sistem sayesinden sigortalı kişiler güvenli bir şekilde hizmet dökümü alarak toplam sigorta prim sayısının dökümünü alabilirler.

Sgk kişi bilgisi sorgulama yapmak için tc kimlik no, kimlik cilt no, doğum yılı, nüfusa kayıtlı olunan şehir bilgileri doğru girilir ve güvenlik kodu yazılır. Bilgileri sorgula dediğinizde yenilenen sgk sorgulama sayfası ekranda açılır. Buradaki sgk hizmet bilgisi kısmından hizmet kişi bilgisi sorgulama sonuçlarını sgk hizmet dökümü listesi olarak alabilirsiniz.

SGK Hizmet Kişi Bilgisi Sorgulama
SGK Hizmet Kişi Bilgisi Sorgulama

Sgk hizmet dökümünde yer alan sigortalılık bilgileri, sigortalı olarak işe başlanılan ilk günden son çalışılan ayın bir önceki ayına kadar görüntülenmektedir. Yani şu an aylardan Haziran ve siz sgk hizmet dökümünüzde Mayıs ayının sgk primlerini görebilirsiniz.

Sigortalı olan herkes bu sistemden şifresiz olarak yararlanabilir. SGK 4A’lılar ve SGK 4C’liler hizmet dökümü sorgulama yapmak için aynı sistemi kullanabilecekleri gibi şifreli olarak edevlet ile de yapabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*