SGK Prim Sorgulama

SGK Prim Sorgulama
SGK Prim Sorgulama

Sgk prim miktarını sorgulamak ve toplam gün sayısını görmek için tc numarasını kullanmak yeterlidir. Tc no ile Sgk prim sorgulama nasıl yapılır görelim.

İş akdi devam eden sigortalı çalışanların en temel sosyal hakkı Sgk primlerinin ödenmesidir. Sgk primi ödenen işçi, sağlık, hastane gibi durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumunun güvencesi altında olur ve bu gibi durumlardan ücretsiz faydalanabilir. Eğer sigortasız çalışılıyor ise bu hizmetlerden yararlanmak için yüksek paralar ödenebilir. Bu yüzden şartlar ne olursa olsun Sgk girişinizi yaptırın ve düzenli olarak Sgk primi ödeniyor mu kontrol edin.

SGK Prim Sorgulama
SGK Prim Sorgulama

Türkiye’de gelişen internet altyapısı ve yazılımlar sayesinde Sgk prim sorgulama işlemleri online olarak yapılabilmektedir. Bunun em büyük avantajı, zaman israfının önlenmesi ve devamlı olarak bilgiye ulaşabilme kolaylığıdır. Yalnızca tc kimlik numarasını kullanarak Sgk prim sayısını öğrenebilir, Sgk hizmet dökümü alabilir ve diğer Sosyal Güvenlik Kurumu dahilindeki işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E devlet şifresiz sadece tc no ile Sgk prim sorgulaması için esgm hizmet sorgulama formuna girmemiz gerekiyor. Yazımızda gerekli bağlantı bulunmaktadır. Esgm sayfasına girdikten sonra sistem sizden tc kimlik no bilgilerini girmenizi istemektedir. Tc no ve diğerlerini tam olarak yazın ve sorgula butonuna basın.

Hizmet bilgisi alanı ekranın sağ tarafındadır. Buraya gelin ve hizmet bilgisini seçin. Bu seçimden sonra Sgk prim sorgulama dökümünü ekranda görebilirsiniz. Buradan isterseniz Sgk hizmet dökümü çıktısı alabilir, toplam Sgk gün sayısını öğrenebilir ya da sigortam ödeniyor mu kontrol edebilirsiniz.

SGK Prim Sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*