Sigorta Prim Sorgulama

Sigorta Prim Sorgulama
Sigorta Prim Sorgulama

Çalıştığınız dönemlere ait sigorta prim sorgulama yapmak için tc no ile şifreye ihtiyaç duymadan SGK ve SSK prim sayısını öğrenebilirsiniz.

Bugün ki konularımızdan biri de sigorta prim sorgulama. Sigorta prim sorgulama, adından da anlaşılacağı üzere ssk, bağkur ya da emekli sandığına ödenen sigorta primlerinizin geçmişi ve birikmiş halinin görüntülenmesidir. Sigorta prim sorgulamasını yaptığınızda 2006 yılında kurulan SGK’ya devredilen bilgiler yer almaktadır. Evveliyatında her biri farklı farklı adreslerden yapılması gereken bu sorgulamalar artık sgk ile tek adresten yapılmaktadır.

Sigorta Prim Sorgulama
Sigorta Prim Sorgulama

Aslını isterseniz böylelikle bilgi kirliliğinin de önüne geçilmiştir. Tek bir noktadan tc kimlik no bilgileri ile sigorta primi sorgulamaktan daha kolay ne olabilir ki? Yok efendim bağkurmuş, vay efendim ben memurum emekli sandığıymış ya da işçiyim ssk imiş… Bunların hepsi kalktı ve sgk 4a-4b-4c geldi. Siz tc ile sigorta prim sorgulama yaptığınızda sistem sizi otomatikman algılıyor ve size özel olan hizmet durumunu gösterir ekrana yönlendiriyor. Bu sayede hiç zorluk çekmeden kaç sigorta prim gün sayısına sahip olduğunuzu sorgulamış yani öğrenmiş oluyorsunuz.

Teknolojinin geldiği bu nokta gerçekten çok güzel. Üstelik sigorta primlerinizi sgk ssk mobil uygulaması ile de öğrenebilir ve bu sayede 7/24 bilgiye kesintisiz ulaşabilirsiniz.

Tc ile sigorta prim sorgulama şifresiz yapmak için sayfamızdaki bağlantıya giriş yapmanız yeterlidir.

İyi günler.

Sigorta Prim Sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*