SSK Hizmet Bilgisi Öğrenme

SSK Hizmet Bilgisi Öğrenme
SSK Hizmet Bilgisi Öğrenme

Sigortalı olarak çalışanlar ya da sicil numarası olanların hepsi ssk hizmet bilgisini öğrenebilirler. Hizmet bilgisinde yer alan kişisel prim, gün, hizmet günlerini ve daha bir çok detaya erişebilirler.

Kimliğin ön yüzünde bulunan 11 numaradan oluşan tc no ile ssk hizmet bilgisini sorgulayarak geçmişe ait döküm öğrenme şansına sahibiz. Ssk, Sgk’ya devrolduktan sonra işlemler daha da hızlandığı gibi hizmetin kalitesi de arttı. Bu durum hem devlet dairelerinin dolmasını engelledi hem de vatandaşın öğrenmek istediği bilgiler internetle birlikte ayağına kadar gelmiş oldu.

SSK Hizmet Bilgisi Öğrenme
SSK Hizmet Bilgisi Öğrenme

Günümüzde internet kullanmayan çok az bir kesim var. Cep telefonundan bile hizmet bilgisini öğrenebiliriz. Bunun için yapmamız gereken sadece tarayıcıyı çalıştırıp lazım olan adresi girmek. Bu adresi yazımızın sonunda görebilirsiniz.

SSK hizmet bilgisi öğrenmek için tc no gereklidir. E sosyal güvenlik merkezi tarafından sunulan bu bilgi platformuna girince kimlik numarasını girmeniz istenir. Girişleri yaptıktan sonra yenilenen sayfadaki hizmet bilgisi alanına girince ssk dökümünü ayrıntılarına kadar görebilirsiniz. Ssk dökümü artık genel bir tabir oldu.

Ssk dökümü olarak kastedilen aslında sgk dökümüdür ve 4a, 4b ve 4c statüsünde çalışan sgklıları ifade etmektedir. Tüm sigortalılar bu hizmeti kullanabilirler.

SSK Hizmet Bilgisi Öğrenme


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*