SSK Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

SSK Hizmet Dökümü Gün Sorgulama
SSK Hizmet Dökümü Gün Sorgulama

Ssk hizmet dökümü gün sorgulama yaparak ssk prim dökümanını alabilirsiniz. Ssk gün sorgulama, çalışan bireylerin ödenen ssk sigorta prim sayısını öğrenmeleri için internet üzerinden online olarak tc kimlik numarası kullanıp yapılan işlemdir. Bu işlem sayesinde sigortası ödenen kişi, ssk durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir.

Ssk gün sorgulama yapmak için esgk sayfasına girmek ve istenilen vatandaşlık numarası gibi bilgileri girmek gerekiyor. Bu bilgiler aşağıdaki gibidir;

  1. TC Kimlik No
  2. Aile Sıra Nor
  3. Doğum Tarihi
  4. Kütükte Kayıtlı Olunan İl

Tc kimlik bilgileri girildikten sonra sorgula butonuna basılır ve yeni bir sayfanın açılması beklenilir. Yeni açılan sayfa, tc kimlik no ile giriş yapan kişinin şahsi ssk sayfadır. Bu sayfada yer alan bilgiler sigortalı kişinin ssk geçmişini öğrenmek için bilgiler sunmaktadır.

Ssk gün dökümü almak için bu sayfanın sağ tarafında bulunan hizmet bilgisi alanına girip 4a hizmet dökümü ya da 4c hizmet dökümü alanlarından sizin için geçerli olan seçilir. Bu seçimin ardından ssk gün sorgulama sonuçları hizmet dökümü olarak ekranda görülür. Buradaki bilgiler sigortanızın ilk başladığı tarihten itibaren Ssk’ya bildirilen prim günlerini göstermektedir. Eğer bu bilgilerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız ilk önce çalıştığınız kurum ya da kuruluşun muhasebe bölümüne durumu anlatın, sonuç alamazsanız Ssk’ya dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*