TC ile SGK Sorgulama

TC ile SGK Sorgulama
TC ile SGK Sorgulama

Özel sektör çalışanlarının ve devlet memurlarının Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sorgulama için TC kimlik no yeterlidir. TC kimlik no ile giriş yaparak SGK otomasyonu üzerinde ayrıntılı hizmet bilgisi alabilirsiniz.

Özel sektör çalışanlarının ve devlet memurlarının bağlı oldukları, geçmişte farklı birimlerde yer alan Bağkur, SSK, Emekli Sandığı, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kurulmasıyla birleştirildiler.Aynı şekilde ayrı ayrı olan Hizmet Sorgulama işlemleri de birleştirildi. Çalışanların sağlık ve emeklilik gibi konularında Sosyal Güvenlik Kurumu söz hakkına sahip olmuş oldu.Bu gelişme internet üzerinden bilgi edinme konusundaki tüm işlemleri eskiye göre kolay yapılır hale getirdi.

TC ile SGK Sorgulama
TC ile SGK Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden işe girişi yapılan (ilk priminin ödenmesi) kişiler Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulama hizmetlerinden faydalanabilirler.Sistemi kullanmak için E-Devlet Sorgulaması veya TC no ile SGK Sorgulama yapmak gerekmektedir.

TC no ile SGK sorgulama ‘sı yapmak için esgm sayfasına girdikten sonra ekranda istenilenleri yazmalıyız. SGK sorgulama giriş ekranında istenilen bilgiler; Tc kimlik no, Nüfusuna kayıtlı olduğunuz il, cilt no ve doğum yılıdır.Bu bilgiler girildikten sonra güvenlik kodu kısmında ki resmin içindeki karakterler girilerek sorgula düğmesine basmanız yeterlidir.

İstenilen bilgiler girildikten ve işlemi yaptıktan sonra özel SGK sayfasına ulaşmış oluruz. SGK Sorgulama ‘sı için Hizmet Bilgisi alanına giriş yapıldıktan sonra SGK Hizmet Dökümü bilgileri karşımıza çıkar.Prim Sorgulama ve gün sorgulama bilgileri buradan öğrenilir.

Tc ile sgk sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*