TC ile SSK Sorgulama

TC ile SSK Sorgulama
TC ile SSK Sorgulama

SSK Sorgulama uygulamalarının en sık kullanılanı şüphesiz tc ile ssk sorgulamadır. 4A ve 4C hizmet dökümü de bu yolla şifreye ihtiyaç duymadan direkt alınır.

Dayım 4c’li olarak çalışıyor. Sigortasını sorgulamak istediği zaman e-devlet kapısından giriş yapıyor ve bu iş bildiğiniz gibi fazlasıyla vakit alıyor. Güvenli olduğu için yolu kullanan dayıma diğer güvenli yolu da öğrettim. Diğer güvenli yol sosyal güvenlik kurumunun kendi sitesinde yer alan e-sgk uygulamalarından biri olan esgm uygulaması. Yani ssk sorgulama için tc kimlik no bilgilerinin girilmesinin yeterli olduğu uygulama.

TC ile SSK Sorgulama
TC ile SSK Sorgulama

Tc ile ssk sorgula dediğinizde açılan sayfada sizden kimlik no falan istemekte, bu bilgileri doğru girip sorgula dediğinizde tc ile sorgulama sonuçları ekranda görülmektedir. SGK üzerinden yapıldığı içinde oldukça güvenli bir yöntem. Hiç değilse edevlet şifresiyle uğraşmak gibi birdurum ortada yok.

Dayıma bu yöntemi öğretince kendisi de biraz şaşırdı aslında. Ne de olsa adam standarda alışmış ve burada sadece tc no girip sorgula deyince ssk dökümü sonuçlarını kolayca görünce bunca zaman uğraştığına da yandı.

Sizde sayfadak tc ile ssk sorgulama bağlantısına girip 2 dakikada kolayca ssk sorgulama sonuçlarına ulaşıp, sigorta bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

TC ile SSK Sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*