TC No Sorgulama

TC No Sorgulama
TC No Sorgulama

İnsanın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ve nüfus aile kütüklerine kayıtlı bulunduğunu kanıtlayan resmi belgeye nüfus cüzdanı diyoruz. TC no öğrenme.

Yurt arasında nüfus cüzdanı ile müracaat yapılması halinde cüzdan süratli numarası sistemdeki bilgilerle tıpkı ise başvuru edilen her nüfus müdürlüğünden nüfus cüzdanı alınması olasıdır. Nüfus cüzdanının kaybedilmesi halinde ise nüfus cüzdanı talepleri yerleşim noktayı ya da başka adresin olduğu nüfus müdürlüğüne yapılmaktadır.

ülke dışında ise dış temsilciliklerimiz sebebi ile düzenlenerek onaylanan nüfus cüzdanı talep belgesi ile nüfus cüzdanı verilir.

TC No Sorgulama
TC No Sorgulama

Nüfus cüzdanı talebinde bulunan ilgiliden nüfus müdürlüğünce ya da hariç temsilcilikçe nihayet 6 ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf istenir.

Nüfus cüzdanı ergin olanların kendilerine, ergin olmayanların ise veli, vasi ve ya resmi vekillik belgesi ibraz edenlere imza karşılığında verilir.

Kaybedilen eski nüfus cüzdanları yeni nüfus cüzdanı alımı ile beraber hukuken geçersiz bir hale gelmektedir.

Bakanlığımızca Kimlik Paylaşım Sistemi içersinde yer saha nüfus cüzdanı doğrulama servisinden kayıp nüfus cüzdanı sorgulaması ya da kimlik doğrulama işlemlerinin yapılması uygulaması ile de nüfus cüzdanı kaybedenlerin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması amaçlanmıştır.

bu günlerde bir çok fazla resmi işlemi yapabilmek için T.C. kimlik numarası gerekmektedir. SSK, SGK, Trafik bunun gibi sorgulama ve hesaplama işlemlerinde kimlik numaranızla hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

T.C. Kimlik Numarasını Sorgulamak için Aşağıdaki Bağlantıyı Kullanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*