TC Numarasıyla SSK Sorgulama

TC Numarasıyla SSK Sorgulama
TC Numarasıyla SSK Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen kimlik numarasıyla bir çok bilgiye ulaşmak mümkün. Bu ulaşılabilir verilerden biri de ssk sorgulama bilgileri.

Tc no konusunda tüm vatandaşlar dikkatli olmalılar. Kimlik bilgilerinin başka kişilerin eline geçmemesi için, her ne kadar basitmiş gibi görülse de tc no il ssk sorgulama yaparken sgk’nın sitesinden ya da e-devlet sayfasından yapmak gerekiyor. Unutmamak gerekir ki, bu bilgiler kişiseldir ve önem arz eder. Ssk sorgulaması yapayım derken bilgilerinizi kötü niyetli kişilerin kurduğu sahte adreslere girmeyin.

TC Numarasıyla SSK Sorgulama
TC Numarasıyla SSK Sorgulama

TC numarasıyla ssk sorgulama yapmak için sosyal güvenlik kurumunun e-hizmetler başlığı altındaki e-sgk bölümünü kullanmak gerekiyor. Bu bölüm güvenli altyapısı sayesinde kimlik bilgileriniz saklanmıyor ve başkalarının eline geçmiyor. Buradaki esgm hizmet sorgulama ekranı aracılığıyla sorgulama yapabiliyoruz.

Tc numarasıyla ssk sorgulama yapmak için sayfadaki alana girmeniz yeterlidir. Bu alana girerek esgm sayfasına ulaşmış olursunuz. Ekranda tc kimlik no, aile sıra no gibi kişisel bilgileriniz istenmektedir. Unutmamanız gereken bir diğer nokta da isimle ssk sorgulama yapılmamaktadır. Malumunuz, aynı isimde kimi zaman binlerce vatandaş bulunabiliyor. Bu sebeple ssk sorgulama yapılırken sizden isim bilgileriniz istenmez. Eğer isim bilgilerinizi isteyen bir adres görürseniz, bu sayfayı polis bilişim suçları şubesine bildirmenizde fayda var.

Tc kimlik numarası ve diğer bilgileri girdikten sonra sorgula butonuna tıklıyoruz. Burada çıkan ekran kişisel ssk hizmet bilgisi alanınızdır. Bu alandaki hizmet bilgisi yazılı yere girdiğinizde ssk dökümünüz görüntülenecektir. Sorgulama sonucunda farklı bilgiler görüyorsanız bu konu hakkında sosyal güvenlik kurumuna müracaat edebilirsiniz.

Tc numarasıyla ssk sorgulamak bu kadar kolaydır. Önemli olan nokta, kişisel bilgilerin doğru yerlere girilmesidir. Bir diğer önemli hatırlatmam da, yorum ya da mesaj olarak hiçbir yere tc no vermeyin.

TC Numarasıyla SSK Sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*