SGK Prim Sorgulama TC Kimlik No ile

SGK Prim Sorgulama TC Kimlik No ile
SGK Prim Sorgulama TC Kimlik No ile

SGK prim sorgulama tc kimlik no ile yapılan sigorta prim sayısını öğrenme işlemi olarak bilinmektedir. Sgk sskprim sorguIama ve hizmet dökümü sorgulama işlemleri çalışanların bilgi sigorta durumları hakkında bilgi sahibi olmak için internetten aldıklar sgk kişi bilgisi sorgulama sistemi bilgileridir. Çünkü çaIışan kişi bu veriIere göre emeklilik hayatını yaşayacak ve sağlık güvencesi olmuş olacak. Şifresiz olarak kimlik bilgileriniz ise ise SGK prim ödemelerinizi, hizmet dökümü işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tüm SSK – SGK İşlemleri ise haberimizin devamında bulabilirsiniz. TC Kimlik Numarası ile SSK-SGK Prim Sorgulama ve GSS Borcu Öğrenme İşlemleri artık çok kolay olacak. TC Kimlik bilgileri ile SSK SGK Hizmet dökümü sorgulama işlemini ve prim sorgulama ve ya SSK uygulamalarına ulaşmak için haberimizi takip edebilirsiniz.

SGK prim borcu sorgulama işlemleri yanı sıra TC kimlik no ile SGK sorgulama yapmak artık çok basit. Hizmet dökümü almak isteyen vatandaşlar 4A tescil kaydı gibi bilgileri internet üzerinden rahatlıkla öğrenebilir ve yazıcıdan çıkarabilirler.

SGK’nın 4A bünyesinde var olan SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu) daha önceleri tek başına bir kurum iken SSK daha sonraları SGK bünyesinde yer almaya başlamıştır.

İnternet sayesinde gelişen dünyamızda bu işlemler artık bir tık ötenizde. Sigortalı olarak bir işte çalışmaya başladıktan yaklaşık 1,5 ay sonra ssk sorgulama yani ssk hizmet dökümü alarak sigorta primlerinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Malum bir çok işveren durumdan istifade edip deneme adı altında sigortasız olarak işçi çalıştırmakta ve çalışan kişinin sigorta primini ödememektedir.

Ssk prim sayısını ve sigortanın ödenip ödenmediğini 2 şekilde öğrenebilirsiniz. Bunlar e-devlet ile ssk sorgulama ve şifresiz ssk sorgulama yapabilirsiniz. Elektronik ortam üzerinden SSK – SGK prim borcunuzu, hizmet dökümünüzü sorgulamak artık çok kolay işte ayrıntılar.

SSK SGK 4A ve 4B hizmet dökümü bilgilerinizi buradan öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki ilgili linki tıklayarak T.C bilgilerinizle SSK ve SGK Hizmet bilgilerinizi görüntülemek olacak. SGK – Sigorta ve SSK SGK sorgulamak için bir tık yeterli. TC Kimlik nosu ile ile tüm SGK işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*